Czy zerwać z chłopakiem, który zdradza przez internet?

Boję się rozstania ze swoim chłopakiem, które jest konieczne, ponieważ zdradza mnie on emocjonalnie. Już raz, kiedy znalazłam w internecie jego zbereźne rozmowy z koleżankami byłam bliska tego by z nim zerwać. Błagał na kolanach bym tego nie robiła, dałam mu drugą szansę. Zmarnował ją. Robi to dalej, z tym że teraz lepiej się kryje. Nie przeszkodziło mi to jednak odkryć prawdy. Teraz nie wiem co mam robić, wiem że źle się dzieje, ale nie potrafię z nim zerwać, cały czas się tylko zastanawiam, czy za jakiś czas nie zacznie mnie zdradzać cieleśnie.

To moja pierwsza taka miłość i czuję, że jest odwzajemniona, jednak czy on ma prawo robić takie rzeczy? Może to wynika z jego natury i nie powinno to mnie aż tak zasmucać? Przysięgał, że w rzeczywistości żadnej z nich by nie tknął. Boję się z nim zerwać, ponieważ boję się samotności i tego, że sobie z nią nie poradzę. Jestem słaba emocjonalnie, możliwe, że znów mi nakłamie, a ja potulnie do niego wrócę. Nie mam też żadnych bliskich przyjaciółek, z którymi mogłabym opłakiwać ewentualne zerwanie. Jestem w kropce, nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc.

Witam!

Decyzja o rozstaniu czy też kontynuowaniu związku należy do Pani i ewentualnie do partnera. Przed jej podjęciem warto zastanowić się, jakie ma Pani możliwości i jakie będą one ze sobą niosły konsekwencję. Pisze Pani bardzo emocjonalnie na temat ewentualnego rozstania. Z góry zakłada Pani, że po rozstaniu nie będzie Pani mogła sobie poradzić, a samotność będzie nie do zniesienia. Skąd Pani to wie, skoro jest to Pani pierwszy związek? Jak rozumiem, nigdy wcześniej nie była Pani w takiej sytuacji. Dlatego nie należy z góry zakładać, że coś się wydarzy, bo tego nie wiemy. Pani nastawienie może sprawiać, że przez powstający z powodu negatywnych myśli lęk, nie wybierze Pani możliwości najbardziej korzystnej. Z jednej strony kocha Pani chłopaka ze wzajemnością, z drugiej on nie dotrzymuje słowa, oszukuje Panią i nie próbuje tego zmienić. Warto zrobić sobie tabelę, w której rozpisze Pani wszystkie za i przeciw. Najlepiej jest zrobić kilka takich tabelek i porozpisywać plusy i minusy każdej możliwości. Dobrze byłoby też z chłopakiem o tym porozmawiać i wspólnie zastanowić się, co dalej. Pisze Pani, że nie ma bliskich przyjaciółek, z którymi mogłaby dzielić się swoimi problemami. Czy jest Pani w związku, czy też nie, przyjaciele są potrzebni. Dlatego dobrze byłoby też zadbać o inne sfery życia społecznego. Ograniczanie się wyłącznie do chłopaka może faktycznie spowodować, że z różnych przyczyn zostanie Pani kiedyś sama. Wsparcie przyjaciół i bliskich z rodziny jest bardzo ważne. Polecam rozwój w tej sferze, gdyż może to w przyszłości zaowocować lepszym radzeniem sobie z trudnościami. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Zaczęła Pani post od słów, że rozstanie z Pani Chłopakiem jest konieczne, a więc już Pani sama ze sobą już się umówiła, że to byłaby dla Pani słuszna decyzja, a ja w ślad za Panią powtarzam...

Z pani postu, wnioskuję, że dużą obawą byłby dla Pani ten czas po ewentualnym zerwaniu relacji.
Zachęcałabym Panią do skorzystania ze wsparcia i rozmowy z psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Równolegle wskazane byłoby, żeby miała Pani choć jedną bliską koleżankę, która byłaby dla Pani wsparciem, poprzez swoją obecność..., czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com