Czy zespół jelita drażliwego ma też postać mieszaną?

Witam. Czy IBS ma też postać mieszaną, bo np mam cały tydzień normalne stolce, a po tygodniu luźne?? Albo raz normalny a po chwili luźny, papkowaty stolec. Tylko przed wydaleniem luźnego stolca, papkowatego albo nie do końca uformowanego boli mnie brzuch i po wydaleniu dolegliwości znikają. Dodam też, że nigdy nie mam w nocy potrzeby i przeważnie nie budzę się. To wszystko się zaczęło, jak miałem zatrucie pokarmowe przez zjedzenie surowego mięsa i po skończeniu leczenia, brania antybiotyku dolegliwości się ujawniły. Ogólnie czuje się dobrze, schudłem tylko w trakcie leczenia zatrucia i do tego miałem prawie głodówkę. Od dłuższego czasu waga się utrzymuje, mam apetyt i żadnych innych dolegliwości nie zauważyłem. Kolor stolca w normie, brązowy, albo jasnobrązowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna wizyta u gastroenterologa i ustalenie dalszego postępowania