Czy zgłosić się do szpitala na wywołanie porodu, czy czekać aż dzidzia w końcu się zdecyduje sama wyjść?

Witam! Mam mały problem: jestem 10 dni po terminie przewidywanego porodu, trochę się martwię, bo jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem co mam robić - czy zgłosić się do szpitala na wywołanie porodu, czy czekać aż dzidzia w końcu się zdecyduje sama wyjść.

Ruchy dziecka czuję codziennie, ja sama czuję się dobrze, przez całą ciążę nie było żadnych komplikacji - wszystkie wyniki miałam dobre. Niektórzy mówią, że przyjdzie czas to dzidzia sama wyjdzie i nie trzeba się martwic.

Proszę o dobrą radę jak najszybciej, bo jestem bardzo niecierpliwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

To, że wyznaczony przez lekarza termin porodu minął, nie świadczy o tym, że dzieje się coś niepokojącego. Porody po terminie zdarzają się często. Należy pamiętać, że każda ciąża, która trwa dłużej niż wskazany termin powinna być monitorowana przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl