Czy zgodzić się na usunięcie korzeni zębowych?

Chirurg stomatologi szczękowej zlecił synowi niepełnosprawny w narkozie usunięcie na raz 9 korzeni zębowych chociaż ma niskie płytki krwi 50 tysięcy, podane ma mieć płytki krwi. Mam duże wątpliwości jak będzie mógł dalej funkcjonować syn, chodzi mi o jedzenie i ból po takim zabiegu. Jeszcze do tego syn jest cukrzykiem na insulinie. Jestem tym zabiegiem przerażona. Zabieg ma mieć wykonany w klinice jednego dnia.

Każdy zabieg niesie ze sobą możliwość powikłań. Dlatego wykonuje ten zabiegi lekarz dbając np. o przetoczenie płytek krwi i podając odpowiednią ilość insuliny. Pozostawienie najprawdopodobniej martwych korzeni zębowych niesie ze sobą o wiele większe ryzyko różnorodnych powikłań z bardzo ciężkimi chorobami, które mogą również doprowadzić do śmierci. Zadbanie o zdrowie zębów jest bardzo ważne.