Czy zgrubienie i opuchlizna na bliźnie zastanie po usunięciu znamienia?

Witam, na początku stycznia miałem usuwane znamię wielkości ok. 1.5 cm Było ono usuwane chirurgicznie, miałem założone bardzo cienkie szwy przez co blizna jest bardzo mała lecz do dnia dzisiejszego na górnej części blizny, w połowie na zdrowiej skórze, utrzymuje się opuchlizna, taki jakby guzek. Mam pytanie, czy to zniknie czy juz tak zostanie? Stosuje maść Contratubex do szybszego gojenia się blizny.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena guzka przez lekarza chirurga lub dermatologa. Być może będzie konieczne ponowne zabieg