Czy zgrubienie nad skóra u osoby po laparoskopii jest powodem do zmartwień?

Jestem tydzień po laparaskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego. Nad jedną z ran (tą u góry, pod klatką piersiową) czuję zgrubienie pod skórą. Nie jest ono widoczne gołym okiem, nie boli. W poniedziałek idę na zdjęcie szwów, więc na pewno to lekarz skontroluje, jednak trochę się martwię co to może byc. Poza tym rana goi sie ładnie.

Trudno mi ocenić bez bezpośredniego badania. Zazwyczaj takie objawy dają drobne krwiaki, które powstają pod ranami po operacji. Nic niepokojącego. Takie krwiaki ulegają samoistnemu wchłonięciu. Na pewno wszystko się wyjaśni podczas wizyty kontrolnej.