Czy zielona herbata naprawdę wspomaga odchudzanie?

Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyśpiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Czy jest to gdzieś naukowo udowodnione?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie są fakty naukowe i wyniki badań, jednakże w dużej mierze efekt na pewno jest bardziej teoretyczny niż praktyczny. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wyniki badań nie są jednoznaczne. Większość nie wykazuje aby osoby pijące zieloną herbatę traciły na wadze. Są jednak i takie, które udowadniają skuteczność takiego działania. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam.