Czy zielona kawa jest skutecznym sposobem na odchudzanie?

Witam, mam pytanie, czy zielona kawa jest skutecznym sposobem na odchudzanie ? I czy nie ma żadnych negatywnych skutków ? Bo moja kuzynka, 16 lat się odchudza, a ona pije 1 - 2 kawy dziennie, czy jakby zamieniła kawę czarną na zieloną to wpłynęło by to korzystnie ?

Dzień dobry,

Kawa sama nie odchudza, do tego niezbędna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.
Kawa zielona w porównaniu do czarnej zawiera więcej związków bioaktywnych, które mogą wspomagać odchudzanie.
Ponadto należy pamiętać że kawa to źródło kofeiny, która wypłukuje z organizmu minerały (wapń i magnez) oraz może powodować zaburzenie rytmu serca i zwiększać ryzyko wrzodów żołądka.
Ponadto kofeina negatywnie wpływa na wzrost kości, co jest szczególnie niewskazane dla osób, które jeszcze rosną.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zielona czy czarna kawa nie mają wyraźnego wpływu na utratę wagi. Jeżeli dobrze Pani toleruje kawę to 2 filiżanki nie zaszkodzą ale tez Pani nie schudnie bez zmiany trybu życia. Pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Nie ma znaczenia czy będzie się piło kawę czarną czy zieloną jeśli mowa to o "środkiem bądź sposobem na odchudzanie". Takim sposobem jest dobrze zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. Co do zielonych kaw, większość na rynku jest tylko z domieszką zielonej kawy natomiast resztę stanowi zwykła rozpuszczalna. Najlepszą kawą jest kawa zbożowa, a z kofeinowych kawa z ekspresu. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Dzień dobry,
Według niezależnych badań, spożycie kawy zarówno czarnej jak i zielonej nie ma żadnego wpływu na masę ciała. Jedyny sposób na obniżenie masy ciała to zmiana trybu życia.
Pozdrawiam