Czy ZJW może przerodzić się w nowotwór?

Kilka miesięcy temu lekarz stwierdził u mnie zespół jelita wrażliwego. Od trzech miesięcy jestem na diecie, jem regularnie co 3h i staram się jeść zdrowo i nie tłusto. Od ok tygodnia problem z żołądkiem znowu się pojawił. Coraz częściej mnie boli, mam biegunki, zaparcia. Czekam na kolejną wizytę u lekarza ponieważ zaczęłam się martwić. Czy to może być coś bardzo poważnego? Jakiego typu badanie powinnam mieć zrobione? I czy to może być nowotwór?

W Pani przypadku na pewno wskazane byłoby wykonanie gastroskopii oraz kolonoskopii, Pogłębiona diagnostyka jest bardzo istotna w celu znalezienia przyczyny problemu.

Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado