Czy źle robię jeżeli mówię, żeby nie pił w ogóle?

Witam, bardzo proszę o poradę. Mianowicie mam chłopaka od prawie 6 lat. Kochamy się, ale to w życiu nie wystarczy. Chłopak pracuje poza miejscem zamieszkania. Wiedziałam, że wieczorami piwkuje i weekendy też. Często były kłótnie z tego powodu, ponieważ zawsze miał wytłumaczenie. Jednak nigdy nie sadziłam, że to wszystko do tego go doprowadzi. Byłam z nim u lekarza, gdyż miał już 3 atak padaczki poalkoholowej. Lekarz powiedział, że nie może pić, że to zaawansowany stopień. On ma 27 lat i jest człowiekiem wykształconym. Nie pił 2 tygodnie, po czym wypił 2 piwa i drinka, a na drugi dzień strasznie źle się czuł i powiedział, że już nie wypije. Ostatnio dzwonię i był wypity, niewiele, bo chyba 2 piwa, ale jednak.

Chciałam się zapytać, czy jak ktoś pił codziennie to może raz na 1-2 tygodnie w weekend napić się? Czy na drugi dzień od picia nie dostanie padaczki? Powiedziałam, że jak dalej będzie pił raz na jakiś czas to miłość nie wystarczy, a ja nie będę się martwić na 2 dzień czy padaczki nie ma. Że ma nie pić do końca życia. On powiedział, że jak pił codziennie, a teraz raz na jakiś czas to jest w porządku. A ja że nie, nie jest. On uważa jak jego mama, która powiedziała mi, on chyba słyszał, że jak pił tyle to dobrze, że nie pije tyle i raz na jakiś czas może, bo od razu nie przestanie. A ja się denerwuję, żeby padaczki nie miał. Kocham go, ale w przyszłości jakbyśmy mieli rodzinę nie chcę szukać go i sprawdzać, czy nie pije i zajmować się jeszcze dziećmi sama. Przeraża mnie wszystko. Boje się, że takie picie np. 2 piw raz na tydzień, na 2 tyg. może doprowadzić do codziennego picia. Czy źle robię jeżeli mówię, żeby nie pił w ogóle, a on postępy robi? Jak się mam zachować? Proszę o radę, jestem 25-letnią, załamaną kobietą. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani partner ma problemy z nadużywaniem alkoholu. Odbijają się one również na jego zdrowiu fizycznym. Lekarz odradzał picie, a mimo to Pani partner nad wraca do nałogu.

Należałoby partnera zachęcać do abstynencji oraz podjęcia się leczenia odwykowego. Całkowite odstawienie alkoholu może pozwolić mu odzyskać zdrowie fizyczne oraz powrócić do aktywnego życia w społeczeństwie. Panią natomiast zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach dla osób współuzależnionych.

Pozdrawiam

To jest ciężka, postępująca choroba i tylko profesjonalne leczenie w ośrodku leczenia uzależnień da szansę na uratowanie od przedwczesnej śmierci.
Żadne zapewnienia, przysięgi, obietnice nic nie dadzą. Tylko leczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!