Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy złe samopoczucie i mdłości w ciąży mogą wynikać z niedoboru żelaza?

Witam. Jest w pierwszej ciąży, 7 tydzień. Przebywam w holandi i byłam tylko na potwierdzeniu ciąży,za tydzień będę w Polsce i pójdę na wszystkie badania. Od dwóch dni czuje się bardzo osłabiona,mam straszne mdłości. Na mięso patrzeć nie mogę. Ale za to owoce,warzywa i sałatki jak najbardziej. Czy to przejdzie. ? Czy może być to wina żelaza.? Wcześniej bardzo często miałam problemy z żelazem. Przy sobie mam płynny feroplex ale nie wiem czy w ciąży powinnam.
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Tak, owszem. W niektórych przypadkach organizm ma prawo ze strony układu pokarmowego dawać właśnie takie objawy. Zazwyczaj nudnościom i ogólnemu rozbiciu, towarzyszy jeszcze brak apetytu. Mogą pojawiać się również biegunki i zaparcia naprzemiennie. Dietę należy wzbogacić szczególnie w żelazo hemowe tzn. pochodzenia zwierzęcego, którego wchłanialność jest zdecydowanie wyższa niż żelaza pochodzenia roślinnego tzn. niehemowego. Feroplex można stosowac w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Pozdrawiam, Paulina Roziewska http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

może mieć Pani wybiórcze upodobania smakowe podczas ciąży. Nie musi to zawsze zależeć od żelaza, ale proszę wykonać badania krwi.

Pozdrawiam Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety