Kobieta , 21 lat Witam. Jest w pierwszej ciąży, 7 tydzień. Przebywam w holandi i byłam tylko na potwierdzeniu ciąży,za tydzień będę w Polsce i pójdę na wszystkie badania. Od dwóch dni czuje się bardzo osłabiona,mam straszne mdłości. Na mięso patrzeć nie mogę. Ale za to owoce,warzywa i sałatki jak najbardziej. Czy to przejdzie. ? Czy może być to wina żelaza.? Wcześniej bardzo często miałam problemy z żelazem. Przy sobie mam płynny feroplex ale nie wiem czy w ciąży powinnam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Tak, owszem. W niektórych przypadkach organizm ma prawo ze strony układu pokarmowego dawać właśnie takie objawy. Zazwyczaj nudnościom i ogólnemu rozbiciu, towarzyszy jeszcze brak apetytu. Mogą pojawiać się również biegunki i zaparcia naprzemiennie. Dietę należy wzbogacić szczególnie w żelazo hemowe tzn. pochodzenia zwierzęcego, którego wchłanialność jest zdecydowanie wyższa niż żelaza pochodzenia roślinnego tzn. niehemowego.
Feroplex można stosowac w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: