Czy złe samopoczucie jest spowodowane plastrami antykoncepcyjnymi?

Od prawie roku stosuję plastry antykoncepcyjne, jednak od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że mam wzdęty brzuch, przy podnoszeniu cięższych rzeczy czuję ciągnięcie w podbrzuszu, do tego mam mdłości po posiłku i podwyższoną temp. do 37,6 C. Dzisiaj natomiast dostałam plamienia, a mam naklejony drugi plaster. Wykonałam test ciążowy ale wyszedł negatywnie, lecz nie wiem czy fakt, że przyjmuję plastry mógł mieć wpływ na wynik testu. Zastanawia mnie to, czy to może być ciąża, czy coś innego? Myślę tu o torbielach. Ostatnie badanie ginekologiczne miałam w kwietniu br. i wszystko było prawidłowo. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj, jeżeli regularnie stosujesz plastry antykoncepcyjne i wynik testu ciążowego wyszedł negatywny z pewnością nie jesteś w ciąży. Warto jednak skonsultować wymienione przez Ciebie objawy z lekarzem ginekologiem, który ma możliwość zbadania w razie gdyby ich objawy się nasilały bądź trwały długo.

Pozdrawiam!