Czy źle zrobiłam, że wcześniej nie poszłam na mammografię?

Witam Od kilku lat biorę leki ( duphaston i estrofem ), muszę dodać, że choruję na Zespół Turnera, dlatego potrzeba mi była zastępcza terapia hormonalna. Ostatnio moja mama powiedziała, że za rok zabierze mnie pierwszy raz na mammografię. Przeczytałam, że terapia hormonalna może powodować nowotwory piersi i że wtedy powinno się szczególnie badać. Czy to prawda? Czy źle zrobiłam, że wcześniej nie poszłam na mammografię? Proszę o poradę, ponieważ zaczęłam się bać :( Pozdr

Lek. Tomasz Budlewski

Jest jak najbardziej wskazane badanie piersi bardziej kwestia doboru metody