Czy zmęczenie, senność, rozdrażnienie, stan podgorączkowy są wynikiem tylko przemęczenia organizmu?

Witam serdecznie. Kobieta 30 lat. Od 1,5 miesiąca czuję się bardzo zmęczona, senna i rozdrażniona niezależnie od przespanej liczby godzin. Stan podgorączkowy 37 – 37,5, uczucie zimna, zawroty głowy, robienie się słabo, czasem drżenie w środku ciała, czasem krótkotrwałe ale silne bóle jej tylnej części. W ciągu ostatniego roku przeszłam dużo stresu, dodatkowo parę miesięcy wzmożonego wysiłku fizycznego, w ciągu 5 miesięcy schudłam 15 kg (nie celowo). Obecnie od wspomnianego 1,5 miesiąca czasu jestem na “urlopie” i liczyłam na to, że powrócę do dobrego samopoczucia w tym czasie, a jednak bez zmian. Od paru lat skarżę się na bóle brzucha, górnej bądź dolnej jego części. Miałam kilka razy wykonywane badania; 2 lata temu - endoskopię (pojedyncze nadżerki w antrum żołądka), pół roku temu kolonoskopię (żylaki w kanale odbytniczym), usg- systematycznie co rok (ostatnie pół roku temu) – woreczek żółciowy zagięty, z hiperechogenicznym obszarem 6 x 6.5 mm (bez cienia akustycznego)-mogącym odpowiadać polipowi (obszar ten rośnie po troszkę), powiększona śledziona 142 x 53 mm (od kilku lat). Przyjmuję antybloker (zespół wazowagalny-omdlenia), od prawie roku lek na wzrost poziomu serotoniny. 3 tygodnie temu zrobiłam morfologię krwi : OB 23, wbc6.9, rbc3.90, hgb11.7, hct36.0, pct.163, mcv92, mch30, mchc32.6, rdw14.2, mpv7.6, pdw16.7, lym17.4%, 1.2 10³/mm³, mon 2.7% , 0.1 10³/mm³, gra 79.9, 5.6 10³/mm³, htsh_II 0.716, glukoza 74mg/dl. Analiza moczu ph6.0, Sg 1.025, Uro 0.2 e.u./dl, krwinki białe 0-1-2, krw.czerw.1-2-4. Usg ginekologiczne w porządku. Parę lat temu usunięty woreczek robaczkowy. Od tamtego czasu biorę preparat żelaza z kwasem foliowym. Czy moje słabe samopoczucie może być wynikiem tylko przemęczenia organizmu, które niebawem minie? Czy istnieje możliwość, że przyczyną jest polip woreczka żółciowego (obecnie nie mam nasilonego bólu woreczka i nie zwracam, jak to działo się ponad 1,5 roku temu)? Czy powinnam zrobić dodatkowe badania, jakie? Z góry dziękuję za odpowiedź.    
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Krystyna Gałązka
30 poziom zaufania

Witam!
Złe samopoczucie można wiązać z przemęczeniem organizmu, jak również z lekką niedokrwistością występującą u Pani. Jej przyczyny są wyjaśnione- krwawienia z przewodu pokarmowego- więc być może po dłuższej suplementacji żelaza sytuacja się poprawi.
Jest mało prawdopodobne, że przyczyną Pani dolegliwości jest polip, jednak w medycynie nie ma "zawsze" ani "nigdy".
Moją radą jest, by zaufała Pani swojemu lekarzowi i z nim wyjaśniała swoje wątpliwości. Ewentualnie można wykonać badania hormonalne obrazujące funkcjonowanie tarczycy (TSH).
Pozdrawiam serdecznie
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty