Czy zmiana barwnikowa kwalifikuje się do usunięcia?

Witam. Chciałbym usunąć laserowo pieprzyk z nosa. Jest on niewielki, wypukły, nie rosną na nim żadne włoski. Chciałbym sie dowiedzieć zanim umówie sie na wizyte w celu jego usunięcia czy taka zmiana barwnikowa kwalifikuje sie do usuniecia lasarem? czy jest taka możliwość? Pytam ponieważ ostatnio gdy byłem w klinice w celu usunięcia pieprzyka z policzka ( lekko wypukły, na nim rosły małe włoski) dowiedziałem sie że po usunięcia go odrósł by i że moge się go pozbyć jedynie chirurgicznie.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Zmiany barwnikowe najlepiej usuwać chirurgicznie, aby istniała możliwość zbadania wycinka histopatologicznie. Usunięcie laserowe takiej możliwości nie daje.

Pozdrawiam serdecznie.

Zmianę należy zbadać, obejrzeć i dopiero można udzielić odpowiedzi czy można i jaką metoda usunąć. Proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej