Czy zmiana leków mogłaby pomóc w moim przypadku?

Witam, Od 2 lat leczę się u psychiatry. Zdiagnozował u mnie zaburzenia lękowe z napadami paniki. Dostałem Faxolet ER 150 mg (1-0-0) i Xanax 0,5 mg doraźnie, który brałem codziennie przez 3 miesiące do 1,5 mg na dzień. Odstawiłem bez żadnego problemu z dnia na dzień. Przez te 2 lata kilka razy zgłaszałem obniżenie nastroju. Wspólnie z lekarzem zdecydowaliśmy, że jak będzie ,,gorzej" to kilka dni ratuję się Xanaxem, jeżeli się nie uspokoję to wtedy Faxolet ale już 300 mg na dobę do póki nie będzie lepiej. Problem w tym, że gdy jest dobrze Xanax mógłby nie istnieć, Faxolet 150 mg również wystarcza, ale gdy pojawia się stres to nawet 300 mg nie chce pomóc, a Xanax pomaga świetnie tylko z wiadomych przyczyn długo brać go nie można. Czy pomogła by zmiana leków? Dobre opinie słyszałem o pregabalinie ( Lyrica, Egzysta) podobno nie uzależnia ale można się do niej przyzwyczaić. O bupropionie też ludzie dobrze piszą. Uważam, że 300 mg welnlafaksyny powinno spowodować, że będę prze szczęśliwy a tak nie jest...

Witam Pana,
Kwestię zmiany leków powinien Pan skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
Zastąpienie jednego leku drugim raczej nie rozwiąże
Pana problemu.
Nie ma też gwarancji, że zadziała.
Powinien Pan też wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem
psychoterapii w proces leczenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
z napadami paniki, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń
lękowych, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl