Czy zmiana tabletek antykoncepcyjnych z 7 dniową przerwą powoduje przerwanie ochrony?

Przez 2 lata przyjmowałam Syndi 35, a teraz lekarz przypisał mi Naraya. Mam obecnie 7 dniową przerwę pomiędzy tymi lekami. Czy jestem chroniona przed ciążą?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyjmowanie leku Naraya najlepiej rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki poprzednio stosowanego leku, lub nie później niż w dniu następującym po przerwie (7-dniowej) w przyjmowaniu poprzednich tabletek.
Jeśli przerwa nie była dłuższa, niż 7 dni, jest Pani chroniona.