Czy zmiana terapeuty to dobry krok?

Witam. Piszę, bo jest coś, co bardzo mnie niepokoi. Mianowicie niedługo kończę terapię grupową i chciałam wrócić na indywidualną, na którą wcześniej uczęszczałam przez jakiś dłuższy czas. Niestety okazało się, że z przyczyn dla mnie niezależnych nie mogę mieć terapii u tej terapeutki, do której wcześniej chodziłam, przynajmniej na kilka miesięcy. Stało się to tak nagle. Od tego czasu nastrój mi się kompletnie popsuł. Jest mi z tym strasznie smutno, nie mogę się na niczym skoncentrować, mam wrażenie, że wszystko, to co wypracowałam na terapii traci znaczenie. Dodatkowo boleśnie odczuwam samotność. Doszło też do tego, że muszę brać leki, bo mam ciągłe wahania nastroju. Nie wyobrażam sobie mieć terapii u innego terapeuty. Niedługo idę do nowej pracy i już teraz bardzo się przejmuję, jak to będzie. Mam problemy z zawieraniem nowych znajomości, ale jak już się uda, to strasznie się do danej osoby przywiązuję. Nie wiem, co z tym zrobić. Generalnie bardzo boję się zmian.

Szanowna Pani,
jeśli zbyt bardzo przywiązuje się Pani do osób i ma Pani problemy z zawieraniem nowych znajomości, zmiana terapeutki umożliwi Pani skonfrontowaniem się z problemem, zbytnia zależność, nie wpływa korzystnie na proces terapeutyczny, proszę otworzyć się na nowe doświadczenie i zaufać nowej terapeutce.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Opisana przez Panią reakcja emocjonalna, na zmianę Pani Terapeutki, jest jednym z elementów procesu terapeutycznego i postrzegam to
jako (następne) dla Pani wyzwanie rozwojowe.
Bo są sytuacje, które się dzieją i nie mamy a nie wpływu (tak, jak opisana sytuacja).

Życzę Pani tylko satysfakcjonującej współpracy z nowym Terapeutą,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605