Czy zmiana trybu życia na aktywny może wyleczyć agorafobię?

Przez ostatnie 2 i pol roku cierpialem na agorafobie. Glownie gralem na komputerze i spalem. Czy zmieniajac tryb zycia na aktywny nie musze sie martwic o stan zdrowia? Mialem depresje i aktywnosc ruchowa ograniczylem do minimum

Witam,

podjęcie aktywności pomaga w leczeniu depresji. Warto zacząć od mniejszej dawki ruchu czy działania, zwiększając przez kolejne tygodnie.

Ruch i stopniowe podejmowanie aktywności życiowej pomogą panu poprawić nastrój i dadzą energię do wyjścia z depresji.

pozdrawiam,
Renata Kwiatkowska

Dzień Dobry Panu,

Jak najbardziej tak!

Aktywność fizyczna, szczególnie na powietrzu, byłaby dla Pana bardzo pomocna - wystarczy szybki spacer, marsz...

Jest takie powiedzenie, że Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Ja się pod tym bardzo podpisuję i Pana również inspiruję...

Życzę Panu radości z aktywności,
Irena Mielnik-Madej

Oczywiście. Wszelkie lęki najlepiej pokonać zmierzając się z nimi, oswajając je. Na stany depresyjne również aktywność fizyczna i kontakty z ludźmi są bardzo pomocne. A czas - wiosna - sprzyja wychodzeniu na świeże powietrze i na pewno coś Pan znajdzie odpowiedniego dla siebie. Bardzo zachęcam i pozdrawiam.
www.pomocpsycholog.pl