Czy zmiany w piersi w ciąży mogą zezłośliwieć?

Witam! Jestem w 5 tygodniu ciąży. Od roku leczę się bez rezultatu na nawracające mastopatyczne zmiany w piersi. Tym razem mam zmianę w prawej piersi u góry. Dotąd nie była obolała dotykowo, tylko wyczuwalna. Jednak od 2 tyg. strasznie boli mnie ta cześć piersi (wiem, że w ciąży bolą piersi, ale to jest odrębny ból). Czasami w nocy budzę się z bólu. Ponadto zmiana robi się twarda jak kamień, a z sutków, po naciśnięciu, leci wydzielina (coś jak siara) bez krwi. Moje pytanie jest takie, czy przez zmiany hormonalne, które zachodzą w czasie ciąży zmiana w piersi możne nabrać groźniejszego charakteru? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W trakcie ciąży działanie hormonów powoduje zmiany w tkance piersi - przede wszystkim pobudzenie tkanki gruczołowej piersi. Jeżeli wcześniej opisywano w piersiach zmiany mastopatyczne, nie ma ryzyka ich zezłośliwienia. Pytanie tylko jak dawno miała Pani ostatnie badanie USG piersi.
Skoro odczuwa Pani silne dolegliwości i stwierdza różnice w piersiach, powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może konieczne będzie wykonanie badania USG piersi. Pozdrawiam serdecznie