Czy zmiany w zatokach są poważne?

Witam czy te zmiany są poważne ? Pozdrawiam (Hyperplazja zatok obocznych nosa. W prawej zatoce czołowej zgrubienie przyścienne śluzówki gr do 7mm z obecnością gęstej pienistej wydzieliny oraz polipowate uwypuklenie śluzówki szer. 18mm na tylnej ścianie przyśrodkowo. W zatoce szczękowej lewej w dolnej części polipowate uwypuklenie śluzówki z przedniej ściany szer. 23mm. Dyskretne zgrubienia śluzówki w zachyłkach zębodołowych obu zatok szczękowych gr do 3mm. Przyścienne zgrubienie śluzówki gr 5mm w zachyłku bocznym zatoki klinowej po str. prawej. Poza tym zatoki oboczne nosa powietrzne. Drożność kompleksów ujściowo-przewodowych zachowana. Pneumatyzacja wyrostka haczykowatego po str. prawej. Przegroda dyskretnie pokrzywiona. Śluzówka małżowin nosa po str. prawej bardzo wąska. Nosogardło drożne.)

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u laryngologa i odpowiednie dalsze postepowanie diagnostyczno lecznicze