Czy zmiany zachowania wynikają z choroby ChAD?

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie mojej choroby. Często miewam wahania nastroju z przewagą depresji. Mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną, ale podejrzewam, że to jednak nie to tylko ChAD. Kiedyś po odstawieniu leków psychotropowych dostałem stanu pobudzenia, błogostanu, kolory i zmysły były bardzo wyostrzone i intensywne, miałem poczucie misji do wypełnienia, pobudzenie religijne i złudzenia dotykowe. Stałem się bardzo hojny i rozdawałem pieniądze. Mało spałem i szybko chudłem bo mało co jadłem. Trafiłem wtedy do szpitala jednak w stanie trochę mniejszego pobudzenia i bez słowotoku. Jednak byłem w stanie psychotycznym. Nie rozpoznano u mnie jednak psychozy tylko osobowość schizotypową. Czy właściwie zostałem zdiagnozowany czy to jednak była mania w ChAD? Proszę mi pomóc. Dziękuję.

Witam
Abu zdiagnozować psychozę, bądź zaburzenia osobowości w kierunku osobowości schizotypowej należy przeprowadzić staranny wywiad połączony z obserwacją zachowania ,często z zastosowaniem metod diagnozujących opisane objawy i wówczas można podjąć decyzję o zdiagnozowaniu pacjenta.Jeśli lekarz na podstawie swoich metod diagnostycznych taką wskazał diagnozę, to być może pojawiły się u niego wątpliwości co do diagnozy schizofrenii i uznał objawy za zaburzenie osobowości o charakterze schizoidalnym. Najlepiej dopytać tego lekarza w tej kwestii, bo diagnoza na portalu to jedynie teoretyzowanie ...
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, ale na odległość ani na podstawie opisu nie da się postawić diagnozy. Szczególnie w takim trudnym przypadku. Jeżeli jest Pan ma wątpliwości to radziłbym skonsultować innego psychiatrę ale także psychoterapeutę. To pomoże Panu rozwiać wątpliwości.
Póki co życzę zdrowego roku 2018, pozdrawiam