Czy zmniejszyć dawkę leku levoyhyrox?

Dzien dobry ! Mam niedoczynnosc tarczycy choroba Hashimoto . Ostatnio ciezko mi zbalezc odppwiednia dawke . 4 m ce temu moj wynik wynosil tsh 3.03 przy dawce levoyhyrox 100 dni (od pn do pt) i 125 2 dni w tygodniu. Zwiekszono mi dawke na 125 codziennie przy czym po 4 mieciacach moj wynik znacznie spadl tsh 0.143 . Wiem ze powinnam zmniejszyc dawke ale czy w tej sytuacji wystarczy od razu zmniejszyc dawke czy moze najpietw zrobic przerwe w leczeniu a potem zaczac przyjmowac levothyrox z mniejsza iloscia? Dziekuje za odpowiedz!

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze najlepiej jest zmniejszyć dawkę pod okiem lekarza rodzinnego a poza tym konieczna jest wizyta u lekarza endokrynolog i wykonanie usg