Czy znajdujący się w zatoce ząb należy usunąć?

Bardzo proszę o informacje miałam pół roku temu leczoną siódemkę pod mikroskopem był ubytek po zrobieniu panoramy okazuje się że ząb znajduję się w zatoce szczękowej co mam robić w takim przypadku? czy usunąć? jeśli ząb boli przy nagryzianiu jest też mało zębów czy jest to niebezpieczne dla zdrowia taki ząb w zatoce? dlaczego tak się stało?

Należy ponownie przeanalizować stan leczonego zęba.Bywa tak,że korzenie zębów są w świetle zatoki i nie jest to niczyją winą.Jeżeli ząb który tkwi w zatoce nie nadaje się uratowania należy z tym udać się do chirurga stomatologicznego.