Czy znamię barwnikowe należy zbadać?

[dermatologia] Od urodzenia posiadam znamie na nodze o nierównych brzegach, tzw. myszkę. W najszerszym miejsu ok 4 cm,w najdłuższym 12cm taka jaśniejsza (beżowo-brązowa) "obwódka". Z obserwacji wiem, że ona się rozrasta i zwykle jaśniejsze miejsca po jakimś czasie ciemnieją ( brązowy). Trudno mi powiedzieć w jakim tempie to sie powiększa, raczej powoli, choc zawsze było duże. Znamie jest owłosione, nie boli, nie swędzi. Nigdy nie było badane. Mam 22 lata. Czy powinnam wykonać dermatoskopię?

Należy zbadać dermoskopem teraz i za rok, porównać obrazy i sprawdzić, czy znamię rośnie oraz czy zmienia się jego struktura wewnętrzna. Statystycznie rzecz biorąc ryzyko jest bardzo małe.

Witam , powinna Pani pozostawać pod stałą , systematyczną 2x/rok (wiosna-jesień) opieką specjalisty w celu badania dermatoskopem! Teraz proponuję zgłosić się do specjalisty w tej dziedzinie w Poznaniu! z.żurawski