Czy znamiona barwnikowe można trafnie ocenić pod dermaskopem?

Witam, wczoraj miałam usuwane chirurgicznie 2 znamiona na palach u stop, które dermatolog ocenił dermatoskopem jako znaniona do usunięcia na juz. Tak wiec usunęłam i podczas zabiegu gdy zapytałam chirurga czy jest wszystko ok, on powiedział ze nie ma sie co martwić. Za 2 tyg mam mieć wyniki histo. Czy zachować spokój i uwierzyć chirurgowi ze wszystko jest ok? Czy możliwe jest ze jest wstanie ocenić czy znamię jest groźne czy nie tak na "oko" ? Proszę o odpowiedz, pozdrawiam

Witam,
Dermatoskop ocenia prawdopodobieństwo, iż dana zmiana skórna jest łagodna lub ma cechy nowotworu złośliwego. Jest to badanie bardziej precyzyjne niż ocena kliniczna aczkolwiek nie odpowie na 100% odnośnie charakteru zmiany.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski