Czy znane są neurologiczne powikłania róży?

Moja mama (85 lat) cierpi na różę nawrotową. W maju była w szpitalu i po kuracji antybiotykowej ustąpiły objawy tzn zaczerwienienie podudzi oraz silne bóle głowy. Teraz znowu pojawiły się silne bóle głowy i kłopoty z widzeniem w czasie nasilonego bólu. Czy znane są neurologiczne powikłania róży?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, neurologiczne powikłania róży występują rzadko, głownie jako neuralagie nerwów. Jednakże róża może być powikłana wystąpieniem epizodów zakrzepowo-zatorowych. Biorąc pod uwagę niespecyficzność objawów oraz zaawansowany wiek Pani matki, nie można wykluczyć innych przyczyn opisanych objawów. Proszę zgłosić się z Mamą do neurologa, który po ocenie klinicznej Pani matki zdecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym i leczniczym. Pozdrawiam.