Czy znieczulenie dla dzieci jest niebezpieczne?

Witam, na grudzień 2013 skierowana zostałam przez chirurga dziecięcego z 2 synami na zabiegi, 1 z synów na powtórna przepuklinę 2 wędrujące jąderko, które nie zagnieździło się w mosznie. Moje pytanie brzmi, czy zwrócić na coś szczególnie moją uwagę, czy znieczulenie jest bezpieczne, czy można zabiegi zrobić w znieczuleniu ogólny. Marię się o synów. Nadmienię, iż szczepieni byli na żółtaczkę, gdy mieli 4 latka, teraz mają 9 czy powtórzyć szczepienie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szczepienia nie należy powtarzać. Trzeba zaznaczyć iż każde znieczulenie wiąże się z ryzykiem, jednak warto zauważyć iż na co dzień mali pacjenci mają wykonywane operacje i wszystko kończy się szczęśliwie. Zabiegi, o których mowa można z powodzeniem wykonywać w znieczuleniu ogólnym.

Zabiegi u tak małych dzieci wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Są to bezpieczne znieczulenia i nie ma powodu do niepokoju. Na pewno wszystko przebiegnie bez problemu. To standardowe sytuacje. Proszę się nie niepokoić i nie denerwować.