Czy znieczulenie przy usuwaniu guza jest bezpieczne przy braku płuca?

Witam, Mąż ma guza tarczycy - lekarze twierdzą że nie jest to zmiana nowotworowa.Guz przewidziano do wycięcia. - termin operacji 8 maja. 19 lat temu mąż przeszedł rakowiaka atypowego w wyniku, którego usunięto mu lewe płuco - przez ten czas wszystko było ok. Pytanie jest takie: czy znieczulenie przy usuwaniu guza jest bezpieczne przy braku płuca? Co to może być za guz czy to jest z tarczycy, czy tj. konsekwencja niedoleczenia rakowiaka. DZiękuję za odp.

W celu odpowiedzenia na większość Państwa pytań niezbędne jest badanie histopatologiczne. Znieczulenie dobierze anestezjolog. O wszystkich potencjalnych ryzykach mąż zostanie poinformowany przy pobieraniu zgody.