Czy znikoma ilość alkoholu może zaszkodzić ciąży?

Jestem w 21 tyg ciąży, zjadłam kawełek torta i wydaje mi się ze miał on w sobie alkohol. Czy to może bardzo zaszkodzić dziecku ?

Lek. Paweł Szadkowski

Zgodnie ze sztuką, na chwilę obecną, nie ma określonej ilość alkoholu które jest bezpieczna w trakcie ciąży, dlatego uważa się, że żadna ilość nie może uchodzić za bezpieczną. Proszę się jednak nie martwić nadmiernie, ponieważ jest skrajnie mało prawdopodobne żeby taka ilość zaszkodziła pani dziecku.