Czy znowu będzie założona proteza dróg żółciowych?

Chciałbym się dowiedzieć po cholangiografii wyszło, że mam trudny pęcherzyk do uwidocznienia najprawdopodobniej obkurczony. Przewód watrobowy lewy że złogami do 7mmczy musze usuwać pęcherzyk? I PWW że złogami do 6mm czy to się wyleczy endoskopem? Czy znowu będzie założona proteza dróg żółciowych?

Jedną z metod leczenia złogów w drogach żółciowych, kiedy złogi nie mogą zostać usunięte mechanicznie, są z tym problemy - jest założenie czasowej protezy, aby złogi mogły w takich warunkach skruszeć. Taka sytuacja pomaga w późniejszej, łatwiejszej ewakuacji złogów. Dopiero po usunięciu złogów z dróg żółciowych należy wykonać cholecystektomii. Dokładnych informacji w tej sprawie powinien udzielić lekarz wykonujący ECPW.