Czy żołądek będzie w stanie strawić w całości antybiotyk?

Witam jestem po operacji mankietowej resekcji żołądka od operacji minęło 5 tygodni. Zachorowałam na zapalenie krtani i tchawicy lekarz zapisał antybiotyk Klabion 500, czy muszę rozkruszać tą tabletkę by żołądek ją strawił? Jest ona bardzo gorzka wręcz nie da się jej połknąć w formie proszku. Czy żołądek będzie w stanie ją strawić w całości? Boje sie by nie wystąpiły wymioty. Prosze o odpowiedz

Klarytromycyna ma taką właściwość że czasem powoduje nudności i gorzki posmak. Lek nie wymaga trawienia , wchłania się w jelicie nie w żołądku. 5 tygodni po operacji nie ma potrzeby rozkruszania tabletek. Ale jeśli jest problem z połykaniem tabletek to można ten sam lek wypisać w zawiesinie.