Czy żołądek może boleć od kręgosłupa?

Czy żołądek może boleć od bolącego kręgosłupa?, bo też mam problemy z kręgosłupem. Kiedyś się leczyłam na skoliozę i lordozę. I co jest najlepesze na bolący kręgosłup???i oczywiście na żoładek?dziękuję

Dzień dobry,

Żołądek może Panią boleć niezależnie od kręgoslupa. Ból brzucha moze być również (i najczęściej jest) wynikiem przyjmowania leków przeciwbólowych w zwiazku z bólem kręgosłupa. Leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych niekorzystnie działają na śluzówkę zołądka i przyjmowane na czczo, czy bez "osłony" mogą powodować nadżerki, czy owrzodzenie błony śluzowej żołądka, co może być przyczyną bólu brzucha. Proszę udać się do lekarza. Po zbadaniu i rozmowie z Panią będzie można ustalić przyczynę dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz