Czy zombie mogą istnieć naprawdę?

Witam, oglądałam ostatnio serial o zombie, tj. The Walking Dead. Zastanawiam się czy z medycznego punktu widzenia możliwa jest epidemia oraz istnienie wirusa, który prowadzi do tego, że po śmierci człowiek staje się nieświadomą istotą, która dąży tylko do tego, aby zdobywać pożywienie, którym jest.. ciało innych ludzi, czyli tzw. zombie. Będę wdzięczna za poważne potraktowanie mojego pytania :)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z medycznego oraz naukowego punktu widzenia taka sytuacja nie jest możliwa.