Czy zostawić dziecko w domu, jeśli chorowało na grypę?

Dzień dobry. U mojego dziecka w przedszkolu wiele dzieci choruje na grypę. Niedawno, około miesiąca, moje dziecko też chorowało. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji zostawić dziecko w domu, w celu uniknięcia ponownego zachorowania.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli jest taka możliwość może Pani zostawić dziecko w domu , po infekcji odporność na pewno jest słabsza .