Czy zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek?

Biorę tabletki r*** od dłuższego czasu i pod koniec ostatniego opakowania zorientowałam się, że została mi jedna tabletka. Nie wiem, kiedy ją pominęłam, bo codziennie o 20:00 telefon mi przypomina o tabletkach. Zrobiłam normalnie tę siedmiodniową przerwę (czyli ostatnia tabletka wzięta w środę). W niedzielę po południu dostałam okres, a we wtorek wieczorem już był koniec (gdzie zazwyczaj trwa u mnie od 5 do 7 dni i był bardziej skąpy niż zwykle). Moje pytanie: czy powinnam zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek, czy zacząć nowe opakowanie tak, jakby nic się nie stało od czwartku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie widzę powodu wykonywania miesięcznej przerwy. Powinna Pani rozpocząć opakowanie "jak zwykle". Proponuję jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień po przerwie (może Pani zacząć już teraz) na wypadek pominięcia tabletki w 3 tygodniu. Proponuję również wykonać test ciążowy.