Czy zrobienie korony na sztyfcie na martwym korzeniu boli?

Mam ułamną jedynkę przy samym dziąśłe. RTG pokazało że była leczona kanałowo i korzeń jest zdrowy. Mogę wstawiś koronę na sztyfcie. Obok druga jedynka jest doklejana bo tez była ułamana. Teraz pytanie czy zrobienie korony na sztyfcie na martwym korzeniu boli. Drugie pytanie czy podczas pobierania wycisku na koronę jedynki nie ułamie mi się ta druga doklejona. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Przed założeniem korony trzeba ząb przygotować, odbudować materiałem kompozytowym i założyć wkład (sztyft) z włókna szklanego. Wszystkie zabiegi tak samo jak szlifowanie zęba pod koronę protetyczną są wykonywane z znieczuleniu miejscowym czyli całkowicie bezbolesne. Jeżeli ząb obok jest prawidłowo odbudowany nie ma możliwości aby się ułamał.