Czy zrosty macicy mogą mieć wpływ na rozwój ciąży?

dziś miałam wizytę u gin i okazało się że powstał zrost macicy po odbytej operacji usunięcia mięsniaków, obecnie jestem w 16 3 tyg ciąży,lekarz mówi że wszystko jest ok i póki co nie ma powodów do nie pokoju ale mimo wszystko boję się że coś sie stanie złego,czy któraś z was miała w trakcie ciąży zrosty i donosiła ciąże do końca i dzidziuś urodził się zdrowy

Lek. Wojciech Zygmunt

Zrosty mogą być powodem trudności w zajściu w ciążę, ale również mogą (ale nie muszą) przyczyniać się do poronień nawykowych. Konieczna jest regularna obserwacja położniczo-ginekologiczna. Pozdrawiam, życzę zdrowia i pozytywnego rozwiązania!