Czy zrzucenie kilogramów powinno pomóc?

Witam. Od wielu lat mam problemy z jelitami (naprzemienne biegunki i zaparcia, z przewagą tych pierwszych). Zdiagnozowano u mnie zespół jelita wrażliwego, mam podejrzenie nietolerancji laktozy. W usg wyniki ok, ale ale mam otluszczona trzustke. Wzrost 155, waga 68 (od zeszłego roku). Poza nadwagą, czy to jest powód do niepokoju? Czy zrzucenie kg powinno pomóc? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Obniżenie masy ciała z pewnością, poprawi Pani stan zdrowia, zmniejszy otłuszczenie narządów, poprawi funkcjonowanie układu krążenia. Natomiast przy występowaniu wymienionych przez Panią problemów jelitowych warto skontaktować się z dietetykiem klinicznym w celu zbilansowania diety, wyeliminowania produktów podrażniających jelita.

Pozdrawiam serdecznie