Czy zrzucenie zbędnych kilogramów da mi wymarzoną sylwetkę?

Moja waga to 64 kg przy 163 cm wzrostu, mam 20 lat, rozpoczęłam dietę, ale nurtuje mnie pytanie, czy zrzucenie zbędnych kilogramów da mi wymarzoną sylwetkę. Moje wymiary obecnie to: biust - 90 cm, talia - 70 cm, biodra - 107 cm. Nawet jak pamiętam siebie przy wadze 56 kg, to zawsze moje biodra i uda wyglądały monstrualnie przy "wąskiej górze". Zastanawiam się, czy pływanie może spowodować wyrzeźbienie nóg do tego stopnia, że będą one wyglądać proporcjonalnie w stosunku do reszty ciała. Pozdrawiam

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 24,15 i jest w normie, lecz jednocześnie wartość wskaźnika jest bliska górnej granicy. Dla młodych osób wskazane jest, aby BMI wynosiło ok. 21. Należy pamiętać, że sama dieta nie da dużych efektów, jeżeli nie będzie Pani aktywna fizycznie.

Wszelkie ćwiczenia podczas odchudzania są wskazane. Basen jest jednym z treningów ogólnorozwojowych, jeżeli natomiast chce Pani wyszczuplić dolne partie ciała, polecałabym także dołączenie aerobiku, step czy jazdę na rowerze (także stacjonarnym).

Przestrzegając zdrowej diety, proszę nie zapominać o regularnych posiłkach (4-5 w ciągu dnia). Codziennie należy spożyć śniadanie i II śniadanie, które pomagają "nastroić" glikemię.

Pozdrawiam