Czy związek z tym starszym mężczyzną jest toksyczny?

Witam, jestem mloda dziewczyna, obecnie jestem trzy lata w zwiazku z dojrzalym mezczyzna ktory ma trojke nir naszych tylko swoich dzieci, poczatki byly cudowne a on byl naprawde dobrym partnerem, od dluzszego vzasu nie dogadujemy sie, traktuje mnie bez szacunku co k jest bardzo nerwowy i czesto na mnie krzyczy, powtarza ze to moja wina bo duzo mowie, i ze tez zwiazek bylby udany gdybym nie odzywala sie, niewiem co robic, straszy mnie rozstaniem, kocham go, ale wydaje mi sie ze jest toksyczny

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Brak szacunku, krzyczenie na Panią, wpędzanie Pani w poczucie winy to takie fakty z Pani postu, które pozwalają się zastanawiać czy w Pani związku nie ma przemocy i czy nie jest Pani zagrożona w przyszłości eskalacją zachowań przemocowych. Napisała Pani, że w przeszłości było dobrze i to może Panią skłaniać do czekania na taką "wersję" partnera, w którym się Pani zakochała. Dodam, że nie chodzi tu o różnicę wieku. Należy się Pani szacunek i poczucie bezpieczeństwa a tego jak sama Pani pisze od pewnego czasu już nie ma w Pani związku. Rozumiem, że nadal jest Pani zaangażowana emocjonalnie w ten związek. Może to jednak czas na zrobienie bilansu (co Pani nadal ten związek daje, dostarcza - zyski, a co odbiera, czego pozbawia-straty). Może po takim bilansie będzie Pani wiedziała co potrzebuje zrobić. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/