Czy zwiększenie leku na niedoczynność tarczycy mogło rozregulować cykl miesiączkowy?

Witam, mam 18 lat i niedoczynnosc tarczycy, przyjmuję tabletki Letrox 50. W zeszłym miesiącu zwiekszylam dawkę letroxu do 75mg. W 20 dniu cyklu, trzy dni po planowej owulacji dostałam krwawien z dróg rodnych w postaci skąpego plamienia, trwało to 6 dni. Od tego czasu nie mam krwawień, miesiączka spóźnia mi się12 dni. Na zajście w ciąże raczej nie było okazji, aczkolwiek dla pewności zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny. Czy jest możliwe, ze tabletki wpłynęły na rozregulowanie się cyklu

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

odpowiadając na Pani pytanie - tak, jest taka możliwość. Należy się zastanowić, czy przy niedoczynności tarczycy (jaki jest wynik?) trzeba od razu zażywać sztuczny hormon jakim jest letrox, a Pani objawy wskazują na niewłasciwą pracę hormonów i to należało by ustabilizować za pomocą prawidłowego żywienia. Proszę poczytać o diecie ketogenicznej, powinna pomóc.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/