Czy zwiększona ilość witaminy D może zaszkodzić miesięcznemu niemowlakowi?

Witam. Do odciągniętego mleka z piersi przypadkiem wlały mi się 3 kroplę witaminy D, zamiast zaleconej 1 kropli. Przez wadliwy dozownik. Witamina D to buteleczka Devikap. Synek ma 1 miesiąc. Czy mogę mu podać to mleko czy lepiej je wylać i podać mleko modyfikowane? Nie dam rady odciągnąć takie ilość po raz drugi. Na przyszłość wiedza co robić w takim przypadku również mi się przyda. Pozdrawiam Kasia

Witam serdecznie. Należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych dawek leków i nie modyfikować ich samodzielnie, jednak jednorazowe, przypadkowe podanie dziecku wspomnianej przez Panią dawki wit.d nie powinno mu zaszkodzić. Pozdrawiam.