Czy zwiększyć dawkę Asamaxu?

Witam 4 lata temu stwierdzono u mnie wrzodziejace zapalenie jelita grubego, po przepisaniu mi sterydow i Asamaxu wszystko wrocilo do normy. Od tego czasu biore codziennie Asamax 500, jednak od 4 tygodni podczas wyprozniania pojawia sie krew. Zwiekszylem dawke leku, biegunki ustapily jednak nadal widoczna jest krew, czesto tez mam nagla potrzebe isc do toalety co konczy sie tylko albo wydalonym sluzem z krwia albo sama krwia, bez obecnosci kalu. Mam pytanie czy w takim przypadku zwiekszyc dawke Asamaxu, czy moze Asamax sobie nie radzi i znowu musze isc do lekarza po sterydy, czego chcial bym uniknac ( podczas kuracji pierwszy raz mialem problemy z tradzikiem). I czy lekarz pierwszego kontaktu moze mi wypisac sterydy majac moja historie choroby ??, Oprocz wyzej wymienionych objawow tj krwawienia( dodam ze jest to swieza krew), nie mam zadnych innych objawow. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Zmiana leczenie powinna odbywać się pod nadzorem lekarza, który ustalał Pana dotychczasowe leczenie, lub ewentualnie innego specjalisty. Pozdrawiam!