Czy zwykle tak przebiega proces gojenia się po zabiegu dłutowania ósemki?

Witam. Miałem dłutowaną ósemkę dolną 3 dni temu. Dosyć mocno spuchł mi policzek, wewnątrz policzka bordowa plama w okolicy szwów. Seplenię, nie boli mnie nic, tylko wtedy, gdy dotykam żuchwy. Mam szczękościsk, więc tylko piję. Biorę antybiotyk. Czy zwykle tak przebiega proces gojenia się po zabiegu? Po jakim czasie opuchlizna i szczękościsk powinny ustąpić? Po ilu dniach mniej więcej zwykle wszystko wraca do normy?

Po tym, co Pan opowiada, proces gojenia przebiega prawidłowo, więc proszę w dalszym ciągu stosować się do zaleceń stomatologa. Zabieg ekstrakcji ósemki jak każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w tkanki i wymaga rekonwalescencji, ponieważ rana musi się zasklepić. Czas gojenia zależy od stopnia trudności zabiegu, ułożenia zęba, a także indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Na ranę zakłada się szwy, więc jeśli są nierozpuszczalne ściąga się je po tygodniu. Po tym czasie dolegliwości powinny stopniowo ustępować. Jeśli dokucza Panu opuchlizna, proszę stosować zimne okłady (przykładajmy je nie bezpośrednio do policzka, ale przez warstwę ligniny), które przyśpieszą jej zejście oraz działają przeciwzapalnie. Można również ssać kostki lodu. Co do szczękościsku, to może się on utrzymywać nawet ponad 7 dni po zabiegu ekstrakcji.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl