Czy żyła na piersi to objaw ciąży?

Witam, mam 20 lat, staram się o dziecko od 2 lat. Najpierw była nieodoczynność tarczycy. Gdy się z nią uporałam i lekarz stwierdził, że wszystko jest OK, nadal nic się nie dzieje :( Od kilku dni pobolewają mnie piersi i brzuch, tak jak bym miała dostać okres, a to jeszcze tydzień czasu! Zauważyłam też żyłę na piersi. Czy mogą to być objawy ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję :)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wczesne objawy ciąży są bardzo dyskretne, ale możliwe do wychwycenia. Jeśli jest Pani tydzień przed spodziewaną miesiączką, to ciąża miałaby około tygodnia (czyli byłby to okres implantacji zarodka). Na tak wczesnym etapie zauważenie objawów ciąży jest mało prawdopodobne.

Może być również tak, że w ciąże zaszła Pani w poprzednim cyklu, a poprzednia miesiączka nie była miesiączką, lecz plamieniem. W takim przypadu obrzęk piersi oraz dyskomfort w podbrzuszu mogą wskazywać na ciążę.

Istenieje także możliwość, iż do spodziewanej miesiaczki jeszcze tydzień, to występują u Pani objawy ją przepowiadające ("gromadzenie wody w organizmie"). Proponuję wykonać test ciążowy - rozwieje to Pani wątpiliwości. Jeśli za tydzień nie wystąpi miesiączka, test powinna Pani powtórzyć.

Pozdrawiam