Czy żylaki mogą pojawić się na zewnętrznej części łydki?

Czy zylaki moga sie pojawic na zewnetrznej czesci lydki? Odczuwam bole lewej nogi, uczucie ciagniecie, szczegolnie, kiedy siedze z ugietymi nogami. Jest lepiej, kiedy chodze. Na zewnetrznej czesci lydki zyly zaczely byc mocniej widoczne i czasami sa wrazliwe na dotyk. Lydka nie jest opuchnieta (opuchlizna pojawia sie tylko po dluzszym siedzeniu i mija po odpoczynku), czerwona a bol pojawia sie czasami. Doppler nic nie stwierdził. Mam tez rozpalone kolana w obu nogach po staniu w bezruchu.

Witam
Jest taka możliwość. Często na powierzchni bocznej łydki znajdują się niewielkie połączenia między żyłami powierzchownymi i głębokimi, tzw. perforatory. To one często dają dolegliwości i z nich mogą rozwijać się żylaki.
Jednak to, co Pani napisała o kolanach może sugerować stan zapalny w stawach. Myślę, ze warto również to wykluczyć.