Czy żylaki na nogach są groźne?

Witam. Mam 18 lat i od kilkunastu lat mam 2 żylaki na łydkach, babcia moja mówi,ze zawsze tak miałam. Czy to jest coś groźnego? Wygląda to na prawdziwe żylaki są grube wybrzuszone i ciemnoniebieskie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie., Być może konieczny będzie zabieg usunięcia żylaków.

Witam serdecznie. Jest Pani młoda, a żylaki mają wielką tendencję do rozrastania się w czasie, zwłaszcza w czasie ciąży. Warto zaplanować zatem wcześniej leczenie zabiegowe, po konsultacji naczyniowej. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog