Czy żylaki w macicy wykluczają ciążę?

Mam 29 lat i 3 porody silami natury za sobą. Niestety po ostatnim lekarz zdiagnozował u mnie żylaki w macicy. Nie mam z tego tytułu dolegliwości, natomiast lekarz uważa, że nie powinnam więcej zachodzić w ciążę, gdyż mogą wystąpić komplikacje przy porodzie. Czy lekarz ma rację?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani lekarz zna najlepiej Pani stan zdrowia, więc zapewne powiedział tak nie bez powodu. Jednak ogólnie rzecz biorąc, żylaki macicy nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie