Czy żyłka w oku może powodować pogorszenie widzenia?

Witam. Bardzo proszę o pomoc OKULISTĘ. Od11 lat dokuczają mi męty w oczach.W lewym oku biegnie żyła od zew.kącika aż do tęczówki(kiedyś jej nie było,nie znika) - w tym oku widzę więcej mętów niż w drugim.1)Czy może być korelacja pomiędzy tą żyła a mętami?2)Czy można pozbyć się żyły z rogówki i mętów?Noszę okulary,byłam u okulisty ale chcę mieć porównanie. Kiedyś miałam astygmatyzm, ciepię na hashimoto w stronę niedoczynności, wszelkie wyniki krwi i i podstawowe bad.okulistyczne ok. Dziękuję.

Witam.żyłki nie da się wyciąć męty można trochę podleczyc. Jest ważne czy siatkówka jest prawidłowa i czy nie ma Pani jakiegoś zapalenie np ciała rzeskowego w tym oku. Pozdrawiam serdecznie